KOMA mezinárodní komiksový festival 22. – 25. 9. 2016

Tisková zpráva, 6. 9. 2016 Brno

Již za několik dní! Právě vrcholí přípravy na další ročník mezinárodního komiksového festivalu KOMA v Brně, jehož hlavním tématem bude VESMÍR. Opět vám nabídneme výběr z komiksové tvorby českých a zahraničních autorů. Jejich kreslené příběhy Vás přenesou do blízkých i vzdálených světů. Těch nad Zemí, ale i těch v nás, co jsme na Zemi. Na co se můžete těšit? Na besedy, živé malování, křty knížek, promítání, koncerty. Ale také dílny, kde si budete moci vyzkoušet svou zručnost a fantazii.

Čeká vás retrospektiva díla Václava Houfa, komiksy například Jiřího Gruse, Karla Jerieho, Tomáše Chluda, dvojice Kopřivy a Pláteníka či Tabáka a Ticha 762 a mnoha dalších. Ze zahraničních autorů např. Marianna Serocka (POL) a Norbert Rybarczyk (POL), Lea Heinrich (D) nebo Julia Penndorf (D). Na festival zavítá uznávaná komiksová autorka Maaike Hartjes (NLD), aby nejen pokřtila své čerstvě do češtiny přeložené komiksové deníky. Výstava a prezentace V4 fanzinu představí 9 autorů z jednotlivých zemí Visegrádské čtyřky. O dobývání kosmu bude výstava Space Race s ilustracemi z připravované strategické karetní hry, kterou si budete moci na místě i zahrát. Komiks a živé malování propojíme se Storytellingem. Sami si storytelling můžete i vyzkoušet a vystoupit před ostatní. To nejlepší z animovaného filmu uvidíte v rámci Best of Fest Anča 2016. Svou činnost a vize představí české Centrum pro studia komiksu, Laydeez do Comic nebo nová redakce časopisu KIX. Nepřeruší se ani dlouhá tradice udělování komiksových cen MURIEL a Arnal. Přijít se na Komě můžete podívat na slavnostní vyhlášení cen o nejlepší komiksy a autory za loňský rok viz dále. K dispozici bude i provizorní knihkupectví z beden, kde si můžete vybrat z množství starších i nových, domácích i zahraničních komiksů.

V rámci doprovodného hudebního programu vystoupí skupiny Dalekko, 3000 hodin nebo DJky Zuzana Fuksová a Marie Butula Cichá.
Pravidelně doplňovaný program naleznete na
facebooku https://www.facebook.com/festivalKOMA/?fref=nfi

a na festivalovém webu www.festivalkoma.cz
Všechny festivalové akce jsou pro návštěvníky volně přístupné a zdarma!

Těšíme se na Vás na Malé Americe v Brně!